esfandiar
04 فروردین 1402 - 14:55

توقیف ۳۵۵ دستگاه خودرو به علت ارتکاب تخلفات حادثه ساز در کرمانشاه

کرمانشاه- رئیس پلیس راه استان کرمانشاه از توقیف ۳۵۵ دستگاه خودرو به علت ارتکاب تخلفات حادثه ساز در کرمانشاه خبر داد.

سرهنگ کیخسرو دستغیب در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مطابق با قوانین خودرو رانندگانی که با ارتکاب تخلفات حادثه ساز باعث بی نظمی ترافیکی و ایجاد خطر برای سایر کاربران راه می‌شوند، توسط تیم‌های گشتی پلیس راه استان علاوه بر اعمال قانون، توقیف و به پارکینگ هدایت می‌شوند.

وی افزود: برابر هماهنگی به عمل آمده با دستگاه قضائی خودروهایی که رانندگان آنها مرتکب سرعت غیر مجاز و حرکات خطرناک و نامتعارف شوند علاوه بر ثبت سیستمی حکم توقیف بر روی پلاک آنها در هر نقطه از کشور به مدت ۱۰ روز به صورت فیزیکی در پارکینگ توقیف می‌شوند.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه تصریح کرد: رفع توقیف خودروها مستلزم گذشت مدت ده روز از زمان توقیف، طی نمودن دوره بازآموزی مقررات، مفاصا حساب تخلفات رانندگی، احراز مالکیت و سپردن تعهد مبنی بر عدم ارتکاب تخلف و مراجعه به شهر محل توقیف برای ترخیص است.

دستغیب اضافه کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون تعداد ۳۵۵ دستگاه خودرو رانندگان متخلف توقیف و اعمال قانون شده و مراتب در سوابق رانندگی آنان ثبت شده است.

وی ادامه داد: با توجه به سهم بالای تخلفات حادثه ساز در وقوع تصادفات، رانندگان بایستی با آرامش و پرهیز از عجله و شتاب سفر نمایند و با رانندگی قانونمند موجبات ترافیکی امن و بی خطر را برای یکدیگر فراهم کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1107855