esfandiar
23 اسفند 1401 - 15:18

آمادگی ۵۰ اکیپ راهداری و حمل ونقل جاده‌ای جنوب سیستان وبلوچستان

زاهدان- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان از آمادگی کامل ۵۰ اکیپ نوروزی برای استقبال از نوروز ۱۴۰۲ خبر داد.

جلال الدین قادری در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: تمامی تمهیدات برای رفع نواقص و کاستی‌های موجود در محورهای مواصلاتی انجام شده و با توجه افزایش تردد پیش از موعد به دلیل تقارن ایام نوروز با ماه مبارک رمضان تشدید نظات ها انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: این اداره کل از تمام توان و ظرفیت خود استفاده خواهد کرد تا خدمت‌رسانی کاملی را در ایمنی عبور و مرور مسافرین نوروزی، طی ایام طرح نوروزی داشته باشد.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به شروع طرح نوروزی راهداری از ۲۴ اسفندماه، گفت: ۳۴۵ راهدار در کنار ۹۰ دستگاه ماشین آلات راهداری در راستای تأمین ایمنی مسافرت‌ها فعال هستند.

وی ادامه داد: در طرح نوروزی راهداری و حمل ونقل جاده‌ای جنوب استان، ۱۰ راهدارخانه و ۵۰ اکیپ گشت راهداری مشارکت دارند و در طول سفرهای نوروزی آماده ارائه خدمات به کاربران جاده‌ای هستند.

قادری تصریح کرد: تمامی تمهیدات برای رفع نواقص و کاستی‌های موجود در محورهای مواصلاتی در حال انجام بوده و می‌توان از لکه‌گیری محورهای مواصلاتی، آشکارسازی نقاط پر حادثه، خط کشی محورهای شریانی و اصلی، پاکسازی، تسطیح و رگلاژ حریم و شانه راه‌ها به عنوان مهمترین فعالیت‌ها یاد کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان محورهای جنوب استان را کریدور مهم جنوب به شمال خواند و گفت: با توجه به تقارن ایام نوروز با ماه مبارک رمضان و بر اساس پیش بینی‌های انجام شده تردد در محورهای سطح جنوب استان پیش از موعد طرح نوروزی افزایش خواهد یافت، براین اساس همزمان با برنامه‌ریزی‌های انجام شده با صنوف حمل و نقل در سطح جنوب استان، تشدید نظارت بر تردد در محورها و ناوگان حمل و نقل برون شهری را برای سفری ایمن پیگیر خواهیم بود.

قادری با اشاره به آمادگی ۱۴ مجتمع خدماتی- رفاهی بین راهی طی ایام نوروز، گفت: کارگروه خدمات سفر نوروزی نظارت مستمر از نمازخانه‌ها و مجتمع‌های خدماتی-رفاهی بین راهی در دستور کار قرار داده و در این راستا نشست‌های مورد نیاز با دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مرتبط انجام شده تا ضمن استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها، پاسخگوی نیاز هموطنان باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1092593